Je pravda, že v týchto dňoch je cestovanie lietadlom omnoho rýchlejšie, najmä v súčasnej rýchlo žijúcej spoločnosti, kde sa počíta každá minúta. Napriek tomu niektorí ľudia stále uprednostňujú tradičný spôsob cestovania – autobusom. Existuje veľa dôvodov, prečo autobusy nevymiznú z módy a objasníme vám prečo!

Lacné autobusové lístky

Aj keď v súčasnosti nájdete letenky za smiešne nízke ceny, faktom je, že lístky na autobus sú v predaji vo väčšom rozsahu a nájdete viac termínov odchodov, z ktorých si môžete vybrať podľa svojich potrieb. Môžete natrafiť na autobusové lístky v akciových cenách – 50% zľavou a tiež zľavy pre deti, študentov a seniorov. A keď si spočítate, koľko peňazí ste ušetrili pri cestovaní autobusom namiesto, povedzme, cestovania autom. Potom je celkom zrejmé, prečo sú autobusy najhospodárnejšou možnosťou cestovania.

Sieťové zásuvky a internet

Mnoho autobusových dopravcov si konečne uvedomilo, čo cestujúci najviac potrebujú pri cestovaní na veľké vzdialenosti – sieťová zásuvka a bezplatný internet! Ak o tom premýšľate, v skutočnosti neexistuje žiadna preprava, ktorá by poskytovala túto výhodu okrem niektorých vlakov a autobusov. Nemusíte sa obávať, či vaša batéria “skončí” alebo nie, a či je pre vás problém spať v autobuse, stačí sa pripojiť k sieti Wi-Fi a „zabiť čas“ sledovaním filmov, prácou, písaním s priateľmi či štúdiom. Akonáhle sa konečne dostanete do cieľa, váš telefón bude úplne nabitý a pripravený na fotografovanie. Úžasné, však?

Príležitostné zastávky a prestávky

Cestovanie na veľkú vzdialenosť môže byť problémom, ak cestujete vlakom alebo lietadlom, najmä ak patríte k ľuďom, ktorí nedokážu príliš dlho obsedieť. Je pravda, že si môžete urobiť krátky výlet do záchodu v lietadle alebo vo vlaku, ale to je všetko. Pri cestovaní autobusom vodiči autobusov urobia zvyčajne niekoľko kratších a jednu dlhšiu prestávku aby ste si mohli natiahnuť nohy, dať si kávu a či rýchle jedlo. Tiež je oveľa jednoduchšie používať toalety na benzínovej stanici, ktoré sú pravidelne čistené, ako sa snažiť natlačiť na malé toalety v lietadlách.

Žiadne starosti so stratenou batožinou

Neexistuje asi človek, ktorému by pred letom aspoň na chvíľu nenapadla možná strata batožiny. Poznáte to – akonáhle pristanete, vždy netrpezlivo čakáte, až sa váš kufor objaví na páse a verte mi, môže to byť stresujúce. Ale to neplatí pre autobusy! Batožinu odovzdáte vodičovi autobusu, vloží ju do batožinového priestoru a je to – ste pripravení na cestu. A najdôležitejšie je, že si môžete vziať toľko kilogramov batožiny, koľko chcete. Nie je potrebné premýšľať, či prekročíte limit. Ak áno, dáte symbolický poplatok za extra váhu. Odveziete so sebou všetko, čo potrebujete, úplne bezstarostne!

Žiadne plánovanie vopred

Rezervácie letenky sa zvyčajne riešia mesiace vopred. Ľudia to robia preto, aby dostali výhodné letenky, pretože keď sa dátum odletu blíži, sú až 10-krát drahšie. Na druhej strane, lístky na autobus sú viac-menej vždy rovnaké, či už si ich chcete kúpiť pol roka vopred alebo deň pred cestou. Ak nemáte taký luxus, aby ste si mohli naplánovať dovolenku tak ďaleko v predstihu, určite sa rozhodnite pre lístok na autobus. Tiež v prípade, že chcete zmeniť dátum odchodu, s autobusovými lístkami nie je problém.