Aké množstvo batožiny je povolené zobrať si do autobusu?
Cestujúci môže prepravovať jednu príručnú batožinu bezplatne. Príručná batožina, ktorá presahuje rozmery 20x30x50 cm /pripúšťa sa presahovanie v jednom rozmere o 10 cm/ sa považuje za cestovnú batožinu a podlieha tarifnému poplatku. Cestujúci má právo vziať so sebou ako cestovnú batožinu veci, ktoré vzhľadom na ich objem, úpravu, dĺžku alebo váhu možno rýchlo a bez ťažkostí naložiť do batožinového priestoru alebo na poličky pre batožiny vo vozidle.
Aké sú ceny a podmienky prepravy batožiny?
Príručná batožina / max. 20 x 30 x 50 cm / sa prepravuje bezplatne do 5 kg. Prvá batožina v úložnom priestore v autobuse sa prepravuje za poplatok 5, - EUR / 5,- GBP, ktorej rozmery nepresahujú 25 x 60 x 80 cm a 25 kg. Nadrozmerná batožina / viac ako 25x60x80 cm / alebo ťažšia ako 25 kg je spoplatnená sumou 10,- EUR / 10,- GBP. Druhú a ďalšiu batožinu príjme dopravca na prepravu len za podmienok, ak v batožinovom priestore je dostatok voľného miesta na jej uloženie po nástupe všetkých cestujúcich za poplatok 10,- EUR / 10,- GBP.
Ako je to s časom odchodu autobusu/minibusu v medzinárodných podmienkach?
Čas odchodu autobusu je stanovený na presnú hodinu. Je potrebné, aby sa klient dostavil na miesto odchodu aspoň 15 minút pred samotným odchodom autobusu. V prípade omeškania sa na klientov nečaká a prepadá im cestovný lístok.
Aké sú storno poplatky a nárok na vrátenie cestovného?
Všeobecné ustanovenia - refundácia, čiže vrátenie ceny prepravného: Cestujúci ma nárok na vrátenie cestovného: - do 48 hodín pred odchodom za storno poplatok 10% z ceny cestovného - do 24 hodín pred odchodom za storno poplatok 50% z ceny cestovného - od 24 hodín do odchodu je storno poplatok 100% a cestujúci nemá nárok na vrátenie cestovného. Storno cestovného akceptujeme len na základe písomnej žiadosti objednávateľa, kde bude uvedené meno a priezvisko objednávateľa, bydlisko, telefónny kontakt, rezervačne číslo objednávky a požadovaný spôsob vrátenia sumy /hotovosť, bankový prevod - uviesť číslo účtu/. Žiadosť o storno prepravy bude akceptovaná až po jej doručení na základe čoho bude vypočítaná výška storno poplatku v súlade s uvedenými storno podmienkami.
Sú pri cestovaní do Anglicka potrebné víza?
Nie, víza pri cestovaní do Anglicka nepotrebujete.
Je potrebný pri cestovaní do Anglicka pas alebo stačí občiansky preukaz?
Pri cestovaní do Anglicka nepotrebujete pas. Stačí vám občiansky preukaz, ktorého platnosť musí byť minimálne 6 mesiacov po návrate. Deti musia mať vlastný cestovný pas. Platnosť cestovných dokladov musí byť minimálne 6 mesiacov.
autobus

Kúpte si lístok online

Odvezieme vás do požadovaného cieľa

Objednať dopravu
lietadlo

Kúpte si letenku online

Zaistite si svoju letenku včas

Objednať dopravu
zajazd

Kúpte si zájazd online

Rezervujte si svoj vysnívaný zájazd

Objednať dopravu
letisko

Zaistite si prepravu na letisko online

Nezmeškáte už žiadny let

Objednať dopravu

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox