Rozhodli ste sa využiť autobusovú prepravu. Máte pred sebou dlhú cestu a máte pochybnosti, či ju v pohode zvládnete. Verte, že s nasledujúcimi 10 skvelými tipmi ju nielenže prežijete, ale si ju aj nesmierne užijete!

Cestujte v noci

Výber cesty autobusom cez noc môže byť skvelý nápad – túto noc ušetríte na ubytovaní, nestratíte celý deň cestovaním a môžete spať, čo znamená, že čas vám ubehne rýchlejšie.

Jedna vrstva oblečenia naviac so sebou

Sveter, mikina, bunda…čokoľvek! Zoberte si jednu teplejšiu vrstvu oblečenia so sebou priamo do autobusu. Nie do batožinového priestoru, zdôrazňujeme – do autobusu. V prípade, že sa ochladí, skvele sa vám hodí. Prípadne sa dá výborne použiť ako vankúš.

Zásobte sa snackmi

Nie je nič horšie, ako keď vás počas dlhej cesty prepadne hlad a nemáte po ruke nič, čím by ste ho zahnali. OK, pri cestovaní autobusom sú pravidelné zastávky. Ale ak nechcete, aby sa vaša cesta zbytočne predražila, zásobte sa jedlom radšej doma.

Pohodlne sa oblečte

Posledná vec, ktorú chcete, je cítiť sa nepohodlne na dlhej ceste autobusom. Myslite na to, že nejdete na módnu prehliadku ani na diskotéku a dôležitejšie ako to, ako outfit vyzerá je, či sa v ňom budete počas dlhej cesty autobusom cítiť pohodlne.

Všetky cennosti majte so sebou

Zbaľte si všetky cenné predmety do príručnej batožiny a majte ju vždy so sebou. Autobusové spoločnosti nenesú zodpovednosť za vašu batožinu. V prípade, že máte cenné veci uložené v batožinovom priestore, nie je vylúčené, že sa môžu poškodiť.

Využívajte zastávky počas cesty

Prestávky na odpočinok počas dlhej cesty autobusom sú nenahraditeľné! Či už sa vám to páči alebo nie, odporúčame vystúpiť z autobusu a ísť na prechádzku. Dajte nohám šancu na roztiahnutie a nasávanie čerstvého vzduchu znamená, že sa budete cítiť svieži a pohodlnejšie, keď si znova sadnete.

Prineste si zábavu

Či už je to telefón, skvelá kniha alebo niečo, čo si chcete vypočuť, prineste niečo, čo vás na tejto dlhej ceste autobusom udrží v pohode. Stiahnite si niekoľko podcastov alebo obľúbených televíznych seriálov a usaďte sa, aby ste si ich mohli užiť – ako často sa vám naskytne niekoľko hodín času len a len pre seba?

Buďte produktívni

Prípadne múdro využite čas na to, aby ste vykonali nejakú prácu! Niekoľko hodín cesty autobusom môžete využiť na to, aby ste boli super produktívni. Rýchlejšie vám ubehne cesta a aj spravíte niečo užitočné.

Štuple do uší a maska na oči

Dôležitá výbava najmä keď cestujete v noci a chcete si pospať, resp. pre tých, ktorí majú problém počas cesty v autobuse zaspať. Štuple do uší a maska na oči zabezpečia, že vás nik a nič nebude pri spánku rušiť.

Fotiť, fotiť a ešte raz fotiť

Znie to ako nejaká mantra dnešnej doby, plnej kadejakých selfíčiek. Ale pravdepodobne budete cestovať okolo zaujímavých miest, pamiatok či výhľadov a máte unikátnu šancu spraviť si skvelé fotky. Vyberte si sedadlo pri okne a o zábavu máte postarané!