V úvodnej časti nášho blogu, v ktorom sa zaoberáme výhodami cestovania autobusom, sme vám predstavili 5 zásadných benefitov, ktoré vám tento spôsob prepravy prináša. V druhej časti vám ozrejmíme ďalších päť. Pozorne čítajte!

Pricestujete priamo na miesto

Koľkokrát sa vám stalo, že ste konečne pristáli v cieľovom mieste, ale centrum mesta je vzdialené od letiska? Kyvadlové autobusy môžu byť drahé a ak váš let prichádza neskoro večer, pravdepodobne budete míňať viac peňazí na taxi, než ste plánovali. Na druhej strane je dobré, že autobusové stanice sú takmer vždy v blízkosti centra mesta a je oveľa ľahšie dostať sa do cieľového miesta z autobusovej stanice. Pravdepodobnejšie nájdete blízku miestnu autobusovú zastávku alebo stanicu metra neďaleko autobusovej stanice.

Sedadlá sú pohodlnejšie

Všeobecne platí, že cestovanie na veľké vzdialenosti nie je pohodlné, ale sedadlá autobusov majú nejaké výhody v porovnaní so sedadlami lietadiel alebo vlakov. Po prvé, je tu viac priestoru pre nohy. Môže to byť naozaj frustrujúce, keď neustále narážate kolenami do sedadla pred vami a skutočnosť, že svoje sedadlo nemôžete upraviť, je nočnou morou, ak je let dlhší ako niekoľko hodín. V autobusoch nebudete mať taký problém, pretože si môžete nastaviť svoje sedadlo tak, ako chcete, len sa uistite, že osoba za vami je v poriadku.

Klimatizácia

Už ste niekedy boli v lietadle, vzlietli a potom sa zrazu v kabíne náhle ochladilo? Naozaj ste sa na tento teplotný šok nepripravili? Klimatizácia v autobusoch je vždy nastavená tak, aby ste nemuseli sedieť v zimnej bunde alebo sa celú cestu potiť. Je to všetko o tom, aby ste boli počas cesty v pohode a uvoľnení. Ak je vám počas cesty autobusom príliš horúco alebo zima, nad sedadlom je tlačidlo, pomocou ktorého môžete sami regulovať klimatizáciu. Znie to celkom dobre!

Storno podmienky

Väčšina autobusových dopravcov umožňuje storno cestovných lístkov s úplnou refundáciou alebo s minimálnym storno poplatokom a nemusíte mať ani žiadny dôvod. Zvyčajne sa musí zrušiť najmenej 48 hodín pred odchodom, ale stále to závisí od konkrétneho dopravcu. V každom prípade získate späť svoje peniaze. Keď si však zakúpite letenku, v 99% percentách prípadov sa nevracia, takže ak sa niečo objaví a vy sa nemôžete vydať na cestu, je pravdepodobné, že ste vaše peniaze “vyhodili z okna”. Preto by výber autobusu bol určite lepšou voľbou!

m-tikety – cestovné lístky budúcnosti

V súčasnosti sa všetko robí cez internet – nakupovanie, komunikácia a to najlepšie zo všetkého, môžete si jednoducho kúpiť lístok na autobus bez toho, aby ste museli ísť na autobusovú stanicu. Je realitou, že sme sa stali technologickou spoločnosťou a počet autobusových dopravcov, ktorí prešli na m-lístky sa zvyšuje. Čo je to m-lístok? Je to oveľa jednoduchšie, ako si myslíte. V podstate si kupujete lístok prostredníctvom smartfónu alebo tabletu a nemusíte si ho tlačiť. Stačí zadať QR kód na svojom zariadení pri vstupe do autobusu a to je všetko. Skvelé, však?